خرید پسته از فیض آباد
(مه ولات)

  • ضمانت کیفیت در محصول
  • پرداخت امن و مطمئن
  • ارسال فوری درب منزل

دسته بندی های محصولات آقای پسته

پسته مرغوب را از ما بخرید!

پیشنهادهای شگفت انگیز

قیمت های باور نکردنی شروع شد

0 روز 00 ساعت 00 دقیقه 00 ثانیه

فیض‌ آباد، یکی از شهرهای شهرستان مه ولات در استان خراسان رضوی است و جزو مراکز اصلی کاشت پسته در ایران محسوب می‌شود. این منطقه به دلیل آب‌وهوای مناسبی که برای رشد پسته دارد، در زمینه تولید پسته درجه یک بسیار قوی عمل کرده و محصولات کشاورزی این منطقه را به‌جرئت می‌توان جزو بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات موجود در بازار ایران و جهان نام برد. برای خرید پسته از فیض‌ آباد، علاوه بر سفر به این شهر، می‌توانید با خرید اینترنتی از آقای پسته، از محصولی درجه 1، تازه و اعلا استفاده نمایید.

پسته فیض‌ آباد

بخش‌های گسترده‌ای از شمال شرق کشور که شامل بسیاری از شهرهای خراسان رضوی و برخی شهرهای خراسان شمالی می‌شوند، به دلیل کاهش شدید رواناب‌ها، درجه شوری بالای خاک و همچنین میزان خشکی مناسب، مکان‌های مناسبی برای پرورش و کاشت پسته هستند. شهر فیض‌آباد یکی از اصلی‌ترین این مراکز محسوب می‌شود که به دلیل زیرساخت‌های کشاورزی عالی، در تولید و فروش پسته ممتاز و اعلا بسیار عالی عمل کرده است. سابقه کشت پسته در سطح تجاری در فیض‌آباد مه ولات، به حدود 50 تا 60 سال قبل بر می‌گردد و از آن زمان تا کنون، ارقام مختلف پسته باکیفیت و تازه از این شهرستان به تمام نقاط کشور صادر می‌شوند.

فیض‌آباد، مهد تولید پسته در کشور

مشخصات پسته فیض‌آباد

مطابق با اطلاعات در دسترس، ارقام پسته موجود در قطب‌های تولید پسته در کشور به دو دسته بومی و غیربومی تقسیم‌بندی می‌شوند. پسته‌های بومی معمولاً حاصل انتخاب طبیعی در طی سال‌های بسیار طولانی‌اند و پسته‌های غیربومی نیز شامل پسته‌های اکبری، فندقی و کله‌قوچی می‌شوند. در شهرستان فیض‌ آباد تمامی ارقام بومی و غیربومی پسته کاشت و برداشت می‌شوند که در جدول زیر می‌توانید مشخصات هر یک را مشاهده نمایید.

ارقام پسته

انس پسته

شکل میوه

رنگ پوست خشک

درجه خندانی

بادامی سفید

28 - 30

بادامی

کرمی

متوسط

اکبری

18 - 19

بادامی

کرمی

زیاد

کله‌قوچی

22 - 24

فندقی

کرمی

زیاد

احمد آقایی

24 - 26

بادامی

سفید

زیاد

عباسعلی

24- 26

بادامی

سفید

متوسط

برگ سیاه

25 - 27

بادامی

کرمی

متوسط

ممتاز

25 - 27

بادامی

کرمی

متوسط

فندقی

26 28

فندقی

کرمی

متوسط

خرید پسته فیض‌ آباد

روش‌های متنوعی برای خرید پسته از فیض‌ آباد وجود دارد که یکی از آنها، سفر به این شهر و خرید مستقیم از کشاورز است. بااین‌حال برای افرادی که زمان کافی برای انجام این کار ندارند، خرید آنلاین از آقای پسته را پیشنهاد می‌کنیم. فروشگاه آقای پسته مستقیماً توسط خود کشاورز مدیریت می‌شود و با انتخاب آن، بدون صرف هزینه برای رفت‌وآمد یا واسطه‌های مختلف، خرید از کشاورز را تجربه خواهید کرد. محصولات موجود در این فروشگاه همگی از بهترین کیفیت برخوردارند و با میانگین انس پایین‌تر از بازار، به مشتریان عرضه می‌شوند.

قیمت پسته فیض‌ آباد + خریدوفروش

برای تعیین تمامی محصولات کشاورزی، قیمت ثابتی را نمی‌توان در نظر گرفت. این موضوع در خصوص انواع پسته نیز صدق می‌کند و عوامل مختلفی مانند میزان تولید، میزان تقاضای بازار، هزینه‌های حمل‌ونقل، نگهداری و... در قیمت روز و حتی قیمت جهانی آن تأثیر گذارند. بااین‌حال قیمت پسته فیض‌آباد موجود در فروشگاه آقای پسته، به دلیل عرضه مستقیم توسط خود کشاورز، پایین‌تر از میانگین بازار بوده و خرید آن می‌تواند مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد. برای کسب اطلاع دقیق از اینکه پسته کیلویی چند در مه ولات خریدوفروش می‌شود، می‌توانید با پشتیبانان ما در ارتباط باشید.

برداشت پسته فیض‌آباد در چه فصلی می‌باشد

پسته‌های موجود در این منطقه معمولاً در گروه ارقام متوسط تا دیر گل قرار می‌گیرند و بین 15 تا 22 فروردین گلدهی می‌کنند. زمان برداشت نیز باتوجه‌به نوع پسته می‌تواند متفاوت باشد؛ بااین‌حال برداشت اکثر پسته‌ها در فیض‌آباد از اوایل شهریورماه آغاز می‌شود.

پسته فیض‌آباد چند نوع دار

همان‌طور که گفته شد، پسته‌های موجود در این شهرستان در هر دو نوع بومی و غیربومی رشد می‌کنند. بااین‌حال پرورش و رشد پسته‌های بومی به دلیل مقاومت بیشتر آنها، معمولاً زیادتر از پسته‌های غیربومی نظیر اکبری و احمد آقایی است. شما می‌توانید انواع پسته خام یا با پوست شور و زعفرانی فیض‌ آباد را در انواع اکبری، کله‌قوچی و بادامی از فروشگاه آقای پسته خریداری نمایید.

خرید پسته از فیض آباد مه ولات

سخن پایانی

یکی از قطب‌های اصلی کشور در زمینه تولید و کاشت پسته، فیض‌ آباد است. این منطقه به دلیل شرایط بسیار عالی و زیرساخت‌های کشاورزی مناسب، در زمینه تولید ارقام مختلف پسته نظیر بادامی، فندقی، کله‌قوچی، اکبری و... پیشتاز است و محصولاتی با بهترین کیفیت را به بازار عرضه می‌کند. برای خرید پسته مه ولات و فیض‌ آباد، می‌توانید فروشگاه اینترنتی آقای پسته را انتخاب نمایید و از محصولی اعلا و درجه یک استفاده نمایید.