مقالات

پسته شور مصرف کنیم یا خام ؟ کدام یک بهتر است؟

مقایسه و بررسی پسته شور با خام

یکی از محبوب‌ترین آجیل‌هایی که در سفره ایرانی مشاهده می‌شود پسته است. پسته نوعی مغزیجات است که در هر آب‌وهوایی رشد کرده و خواص فوق‌العاده‌ای را به شما ارائه می‌دهد. از مهم‌ترین خواص پسته می‌توان به فیبر فراوان و ویتامین‌های عالی آن برای بدن اشاره کرد. اگر می‌خواهید پسته بخرید باید این نکته را بدانید که انواع مدل‌های پسته خواص و طعم‌های گوناگونی دارند.

از گونه‌های مختلف و روش‌های متفاوت پسته گرفته تا طعم‌دار کردن آن در این موضوع تأثیر دارد. پسته‌های بوداده و پسته شور را می‌توان از محبوب‌ترین مدل‌های طعم‌دار پسته اشاره کرد. پسته خام نیز طعم اصلی پسته را دارد. می‌توانید با بررسی خواص و مزایایی که هر کدام از این پسته‌ها دارند به‌راحتی یکی را تهیه کنید. همراه ما باشید تا در ادامه بیشتر این موضوع را بررسی کنیم.

تفاوت‌های بین خواص پسته شور و پسته خام

اولین نکته‌ای که باید در خرید پسته بررسی کنید، تفاوت‌هایی است که میان پسته خام و پسته شور وجود دارد. پسته شور به دلیل قرارگرفتن در معرض حرارت و شورشدن، مقداری از خواص پسته خام را از دست می‌دهد. همچنین نمک زیاد آن می‌تواند موجب فشارخون شود. از نظر ارزش غذایی پسته شور و پسته خام تفاوت‌های زیر را با یکدیگر دارند:

ارزش غذایی (گرم در هر 100 گرم مغز پسته)

پسته خام پسته شور
کالری 562

564

پروتئین

20.3 21
کربوهیدرات 27.5

28.7

قند

7.7 7.7
فیبر 10.3

9.9

چربی

45.4

44.8

تفاوت‌های خواص پسته شور و پسته خام

خواص پسته بوداده بیشتر است یا پسته خام؟

سوالی که شاید ذهن بسیاری از افراد را درگیر خودکرده باشد این است که خواص پسته بوداده بیشتر است یا پسته خام؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بودار کردن پسته خواص زیادی از آن را از بین نمی‌برد. همان‌طور که در جدول قبلی مشاهده کردید تنها در تعداد کمی از موارد و مقدار بسیار کمی از آن‌ها خواص پسته با تفت‌دادن کاهش پیدا می‌کند.

تنها تفاوتی که میان پسته خام و بوداده وجود دارد این است که پسته بوداده به دلیل قرارگرفتن در معرض حرارت حجم مغز کمتری دارد؛ البته این موضوع باعث افزایش تراکم در مغز پسته می‌شود که برای برخی از مشتریان لذت‌بخش است.

خواص پسته بوداده و خام

سخن پایانی

به دنبال خرید پسته هستید؟ پیشنهاد ما این است که ابتدا تفاوتی که میان پسته‌های مختلف وجود دارد را بررسی کنید. هر کدام از مدل‌های پسته خواص متفاوتی داشته و می‌توانند به شکلی عالی در بدن شما تأثیر بگذارند. پسته‌های شور و بوداده از محبوب‌ترین پسته‌های طعم‌دار شده‌ای هستند که در فروشگاه به فروش می‌رسند.

میان این دو پسته و پسته خام تفاوت‌های کمی وجود دارد که بهتر است از قبل آن‌ها را بررسی کنید. در این مقاله از آقای پسته تمامی سعی خود را کردیم تا این تفاوت‌ها را برای شما عزیزان بررسی کنیم.

سوالات متداول

پسته شور و پسته بوداده چه نوع پسته‌هایی هستند؟

این پسته ابتدا باحرارت تفت‌داده شده و نمک به آن‌ها اضافه می‌شود.

آیا خرید پسته بوداده بهتر است یا پسته خام؟

پسته خام حجم مغز بیشتری داشته و عطر طبیعی پسته را دارد. اگر به این عطر علاقه دارید باید نوع خام را بخرید.

خواص پسته خام بیشتر است یا پسته شور؟

خواص پسته شور کمی نسبت به پسته خام کمتر بوده و این امر به دلیل حرارت دادن پسته شور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − سه =