مقالات

کالری پسته شور چقدر است؟ + ارزش غذایی پسته شور

میزان کالری پسته شور

یکی از خاص‌ترین آجیل‌هایی که در هر جای ایران می‌توانید آن را پیدا کنید و هر مراسمی آن را میل کنید پسته است. پسته نوعی مغزی است که در اکثر شرایط آب‌وهوایی ایران رشد می‌کند. کیفیت آن بالا بوده و خواصی عالی به شما ارائه می‌دهد. شما عزیزان می‌توانید با خرید نوع‌های مختلف پسته مانند مدل‌های شور شده تجربه‌ای عالی از پذیرایی مهمانان داشته باشید.

همراه ما باشید تا در ادامه ارزش غذایی پسته شور و تفاوت آن با پسته خام را با هم به طور کامل بررسی کنیم. شما دوستان عزیز قادر هستید تا باکیفیت‌ترین و خاص‌ترین پسته‌ها را به طور مستقیم و بدون واسطه از کشاورز بخرید. برای این کار آقای پسته که خود کشاورز است، انتخاب‌هایی عالی در اختیار شما قرار داده است.

کالری پسته شور چقدر است؟

سوالی که بسیاری از کاربران دررابطه‌با پسته شور از ما می‌پرسند این است که کالری پسته شور چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که ارزش غذایی هر کدام از مدل‌های پسته شور متفاوت است. از طرف دیگر روش شور کردن یا بودار کردن پسته هم در این موضوع موثر است. به همین دلیل نمی‌توان عددی دقیق برای این موضوع بیان کرد. اما با آزمایش‌های انجام شده می‌توان این نتیجه را گرفت که به‌صورت میانگین هر 100 گرم پسته شور، 564 کالری دارد.

بررسی کالری پسته شور چقدر

ارزش غذایی پسته شور چقدر است؟

مهم‌ترین نکته‌ای که باید قبل از خرید پسته شور بررسی کنید ارزش غذایی این پسته است. جزئیات ارزش غذایی هر کدام از این پسته‌های محبوب شامل موارد زیر می‌شود. درصورتی‌که ارزش غذایی پسته شور را بررسی کنید متوجه می‌شوید که این پسته چقدر ارزش مصرف دارد.

به‌طورکلی باید گفت که ارزش غذایی پسته شور کمی از پسته خام ضعیف‌تر است. دلیل این موضوع تفت‌دادن و حرارت خوردن مغز پسته شور است. البته این نکته را هم باید در نظر بگیرید که معمولاً پسته شور نمک زیادی داشته و مصرف بیش از اندازه آن موجب فشارخون می‌شود.

ارزش غذایی (100 گرم مغز پسته)

پسته شور (گرم)
کالری

564 کالری

پروتئین

21
کربوهیدرات

28.7

قند

7.7
فیبر

9.9

چربی

44.8

 

آشنایی با ارزش غذایی پسته شور

سخن پایانی

اگر به دنبال خرید پسته برای آجیل شب عید، آجیل یلدا یا مهمانی‌ها هستید، پیشنهاد ما به شما عزیزان تهیه پسته شور است. پسته شور نوعی پسته است که پس از کشت تفت‌داده شده و سپس در آب‌نمک قرار داده می‌شود. به دلیل حرارت بالا میزان زیادی از نمک جذب مغز و پوست پسته می‌شود. همچنین اگر به دنیال روش های شور کاری پسته در خانه هستید پیشنها میکنم به مقاله مربوطه مراجعه کنید و از این طعم دلنشین لذت ببرید.

به همین دلیل اگر فشارخون دارید پیشنهاد می‌شود نوع خام پسته را تهیه کنید. در این مقاله تمامی نکاتی که درباره ارزش غذایی و کالری پسته شور وجود داشت را با هم بررسی کردیم.

سوالات متداول

پسته شور چقدر کالری دارد؟

در پاسخ باید گفت که به طور میانگین هر 100 گرم پسته شور 564 کالری دارد.

کالری پسته شور بیشتر است یا پسته خام؟

پسته شور به دلیل قرارگرفتن در معرض حرارت میزانی از کالری مفید خود را از دست می‌دهد. به همین دلیل کالری خام بیشتر است.

ارزش غذایی پسته شور به چه شکل است؟

باید گفت که ارزش غذایی پسته شور تقریباً مشابه پسته خام بوده و تنها در کالری و چربی تفاوت‌های کمی در آن دیده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هفت =